MŁODE LISTKI – WYRAZISTY MIX W KOLOROWYCH SPRING ROLLS Z KREWETKAMI

Drukuj

Wykonanie

  1. Zaczynamy od wypłukania i odsączenia Młodych Listków – Wyrazisty Mix. Odkładamy kilka listków, żeby użyć ich jako dekoracji.
  2. Krewetki (jeśli są w pancerzach) obieramy, czyścimy i gotujemy 1-2 minuty w osolonym wrzątku. Chłodzimy. Plastry bekonu pieczemy na złoto w piekarniku nastawionym na 200°C. Także chłodzimy.
  3. Ogórka i marchewkę (obraną ze skórki) kroimy w kilkumilimetrowe słupki. Makaron gotujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i chłodzimy. Kolendrę i szczypiorek kroimy na 10 cm kawałki.
  4. Przed przystąpieniem do składania spring rolls, trzeba jeszcze przygotować sos. Do gorącej wody dodajemy wszystkie składniki i dokładnie mieszamy. Jeśli konsystencja będzie zbyt rzadka, dodajemy jeszcze trochę masła orzechowego. Studzimy.
  5. Papier ryżowy namaczamy w wodzie dosłownie kilka sekund, żeby był półmiękki. Układamy namoczony arkusz na desce. Składniki układamy tylko na jednej połowie arkusza na samym środku. Najpierw układamy dwie połówki jednej krewetki, na nich Młode Listki, potem plaster bekonu, kolendrę, szczypiorek, odrobinę makaronu. Na makaronie układamy kolejną warstwę Młodych Listków, na nich ogórka i marchewkę i kończymy dwoma połówkami jednej krewetki. Jedną, pustą stroną papieru przykrywamy tą z dodatkami i zawijamy ciasno boki. Odstawiamy na bok. Składamy tak pozostałe rolki. Jemy na świeżo maczając w sosie arachidowym.

PRODUKTY WYKORZYSTANE W PRZEPISIE

Przepisy


SURÓWKA Z RUKOLĄ I SZPINAKIEM Z DODATKIEM CHRUPIĄCYCH SZPARAGÓW

OTWARTA KANAPKA Z MŁODYM SZPINAKIEM, RICOTTĄ, TRUSKAWKAMI I ORZECHAMI

PANZANELLA Z MŁODYM SZPINAKIEM I BOBEM