PODPŁOMYKI ZE SZPINAKIEM NA MAŚLE I SOSEM ŚMIETANOWYM

Drukuj

Wykonanie

  1. Łączymy mąkę z solą i cukrem. Mieszamy jogurt z wodą i dodajemy do mąki. Dodajemy oleju i mieszamy łyżką lub widelcem. Następnie wyrabiamy chwilę dłonią do momentu połączenia mąki z płynami. Tworzymy kulę i przykrywamy folią. Czekamy 30 minut.
  2. Wyciągamy ciasto na stolnicę i ugniatamy 5-10 minut do uzyskania gładkiego i elastycznego ciasta. Przykrywamy folią i odczekujemy kolejne 30 minut. Dzielimy ciasto na 4 części i z każdej tworzymy kulkę. Przykrywamy kulki ciasta folią. Czekamy 10 minut. Rozwałkowujemy ciasto cienko do średnicy ok 30 cm.
  3. Żeby zrobić sos mieszamy wszystkie składniki razem.
  4. Kiedy ciasto odpoczywa zabieramy się za szpinak i roszponkę, które płuczemy i dokładnie osuszamy.
  5. Rozgrzewamy patelnię z masłem, na którym podsmażamy pokrojony w cienkie plastry czosnek. Dodajemy szpinak i smażymy do odparowania większości płynu. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
  6. Rozgrzewamy piekarnik z blaszką do 230°C. Wyciągamy blaszkę i układamy na rozgrzanej powierzchni ciasto. Smarujemy kilkoma łyżkami sosu i dodajemy szpinak. Pieczemy przez 10 minut, po czym wyciągamy. Kiedy podpłomyk lekko przestygnie kroimy na kilka części i dekorujemy świeżą roszponką oraz startym na grubych oczkach parmezanem.

PRODUKTY WYKORZYSTANE W PRZEPISIE

Sprawdź

Roszponka

aksamitna w smaku

Przepisy


SURÓWKA Z RUKOLĄ I SZPINAKIEM Z DODATKIEM CHRUPIĄCYCH SZPARAGÓW

OTWARTA KANAPKA Z MŁODYM SZPINAKIEM, RICOTTĄ, TRUSKAWKAMI I ORZECHAMI

PANZANELLA Z MŁODYM SZPINAKIEM I BOBEM