EGG FRIED RICE Z KIMCHI Z KAPUSTY STOŻKOWEJ MINI

Drukuj

Wykonanie

  1. Przynajmniej tydzień wcześniej przygotowujemy kimchi, które jest koreańską kiszoną kapustą w aromatycznej paście. Kapustę stożkową mini kroimy na kilkucentymetrowe kawałki. Zasypujemy solą, mieszamy dokładnie i ugniatamy kapustę, żeby sól dotarła do wszystkich zakamarków. Kładziemy na kapuście talerz i obciążamy. Chodzi o zmiękczenie kapusty i wstępne marynowanie. Najlepiej zostawić tak kapustę na kilkanaście godzin. Następnie płuczemy kapustę dwa razy w zimnej wodzie i dokładnie odsączamy.
  2. Do blendera wkładamy wszystkie składniki pasty i miksujemy na gładko. Smarujemy taką pastą naszą kapustę i przekładamy do słoika. Uklepujemy górną warstwę w słoiku na płasko i czyścimy ścianki słoika z pozostałości pasty. Nakładamy na słoik ręcznik papierowy złożony na 4 i nakładamy pokrywkę, nie zakręcając do końca. Tak przygotowany nastaw fermentujemy 3-4 dni w temperaturze pokojowej, po czym przenosimy do lodówki. Po tygodniu kimchi będzie gotowe.
  3. Gotujemy ryż na sypko zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Kimchi-Egg Fried Rice przygotowuje się bardzo szybko, więc przed rozgrzaniem patelni powinniśmy mieć pod ręką wszystkie składniki. Kimchi można dodatkowo posiekać na mniejsze kawałki. Dymkę pokroić drobno – osobno białą część i osobno zieloną. Jajka wbijamy do miseczki i mieszamy widelcem do połączenia białek z żółtkami.
  4. Rozgrzewamy wok lub sporą patelnię do maksymalnej temperatury. Dodajemy większość oleju i na gorący olej dodajemy nasze kimchi i wlewamy jajko. Smażymy delikatny omlet przez kilkanaście sekund, po czym przesuwamy go na boczną ściankę woka. Jeśli używamy patelni, to możemy na chwilę przenieść na osobny talerz. Dodajemy resztę oleju i smażymy na nim ryż przez ok. 2 minuty. Dodajemy do ryżu jajko z kimchi oraz wlewamy po ściankach woka sos sojowy. Mieszamy rozdrabniając jajko. Dodajemy też białą część dymki i mieszamy wszystko ze sobą.
  5. Przekładamy gorące na talerz i dekorujemy zieloną częścią dymki oraz prażonym sezamem.

PRODUKTY WYKORZYSTANE W PRZEPISIE

Sprawdź

Kapusta Stożkowa Mini

SŁODKA W SMAKU

Przepisy


SURÓWKA Z RUKOLĄ I SZPINAKIEM Z DODATKIEM CHRUPIĄCYCH SZPARAGÓW

OTWARTA KANAPKA Z MŁODYM SZPINAKIEM, RICOTTĄ, TRUSKAWKAMI I ORZECHAMI

PANZANELLA Z MŁODYM SZPINAKIEM I BOBEM