BROKUŁY PIECZONE POD CHRUPIĄCĄ PANIERKĄ Z MASŁA I OKRUSZKÓW CHLEBA

Drukuj

Wykonanie

  1. Brokuły odcinamy od łodygi tak, żeby ustawione były różyczkami do góry i nie przewracały się. Gotujemy w lekko osolonej wodzie 5-7 minut, po czym odsączamy i studzimy.
  2. Do rondla ustawionego na małym grzaniu dodajemy masło i kiedy zacznie się topić dodajemy bułkę tartą oraz sok z cytryny i wszystkie przyprawy. Mieszamy i zdejmujemy z kuchenki. Nakładamy panierkę na brokuła i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 200 °C przez ok. 10 minut.
  3. Labneh, czyli ser z jogurtu greckiego robimy najlepiej dzień wcześniej lub kupujemy gotowy na stoisku z produktami greckimi lub bliskowschodnimi. Labneh można jednak zrobić bardzo prosto w domowych warunkach. Bierzemy dużą gazę opatrunkową złożoną w 2-3 warstwy lub tetrową pieluchę. Wkładamy do miski i na tę tkaninę dodajemy nasz jogurt. Zawijamy i podwieszamy w lodówce z talerzem, do którego będzie ściekała woda z jogurtu pod spodem. Labneh powstaje poprzez odciekanie płynu i koncentrację. Najlepszy jest taki przygotowywany od kilkunastu godzin do 1 dnia.
  4. Na talerzu rozsmarowujemy kilka łyżek labnehu, układamy panierowanego brokuła, dodajemy rukolę i skrapiamy sokiem z cytryny.

PRODUKTY WYKORZYSTANE W PRZEPISIE

Sprawdź

Rukola

intensywna w smaku

Sprawdź

Brokuł

BOGATY W SMAKU

Przepisy


SURÓWKA Z RUKOLĄ I SZPINAKIEM Z DODATKIEM CHRUPIĄCYCH SZPARAGÓW

OTWARTA KANAPKA Z MŁODYM SZPINAKIEM, RICOTTĄ, TRUSKAWKAMI I ORZECHAMI

PANZANELLA Z MŁODYM SZPINAKIEM I BOBEM